Zawód influenser

Kto to jest influenser?W dzisiejszych czasach jest to zawód. Taka osoba która dzieli się swoimi pasjami na Instagramie, YouTube itp. i zarabia na tym współpracując z markami. Pasje mogę być różne: moda, kosmetyki, suplementy, odzież, podróże, fotografia, sport itd. Kto w dzisiejszych czasach nie chciałby zarabiać na swojej pasji? Oczywiście są tacy co powiedzą, że kochają swoją pracę czy rypanie w korpo po 8-10 h na dobę i stać ich dwa razy w roku na wakacje. Albo prowadza swoje firmy i są szczęśliwi z tego powodu.

Oczywiście nie mówię, że taka osoba jak influenser nic nie robi tylko wygina się przez aparatem, zwiedza ciekawe miejsca i wstawia zdjęcia na instagram oznaczając w każdym zdjęciu czy filmie firmy z którymi współpracuje. Sam wiem ile czasu zajmuje nagranie filmu na YouTube, a później jego montaż lub zrobienie ciekawych zdjęć w ciekawych miejscach i późniejsza ich obróbka. Do tego dochodzi sprzęt wykorzystywany do nagrywania i robienia zdjęć który do najtańszych nie należy, a żeby mieć dobrą jakość to musimy mieć dobry sprzęt chociażby dobrej klasy telefon. Jest to praca nawet więcej niż etat, bo w dzieląc się naszą pasją w social mediach musimy być online praktycznie 24h na dobę. Na etacie wychodzimy o 17:00 i w większości przypadków wracamy następnego dnia o 9:00.

Wybierz sobie zawódktóry lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować ” – Konfucjusz


Coś jest w tych słowach. Kto by nie chciał żyć z tego co kocha robić? Każdy. Nie mam na myśli, że każdy chciałby żyć z działalności w social mediach, bo nie każdego to rajcuje. Jak wiecie mnie jest dużo w sieci. Czasem sobie myślę, że za dużo, ale po prostu lubię to. Zaczęło się od nagrywania na motocyklu na YouTube, później założyłem połączone z tym kanały społecznościowe. żeby mieć lepszy kontakt w widzami. Później złapałem zajawkę na sport i powstał na Instagramie profil @bart_trenuje.

Nie mam aspiracji do zostania influnserem. Według mnie nie mam odpowiedniej osobowości. Jak mam chęć to dzielę moimi osiągnięciami lub porażkami sportowymi czy sylwetkowymi na insta, a jak nie mam chęci i humoru to tego nie robię. Jak uda mi się zrobić fajne zdjęcie gdzieś w podróży to podzielę się z moimi obserwatorami tym gdzie jestem i co robię. Lubie interakcję z obserwatorami w komentarzach czy na instastories. Lubię poznawać ludzi mimo tego, że jestem typowym introwertykiem. Mam takie małe marzenie, że kiedyś z mojej pasji uczynię mojej pracę i nie ma tutaj na myśli życie z Instagrama czy YouTubę. Po prostu będę robił to co sprawia mi radość nie koniecznie na etacie odbijając przysłowiową kartę w fabryce od 9:00 do 17:00. A może będę promował suplementy lub jakąś firmę odzieżową? Moje doświadczenie życiowe mówi jedno – „Nigdy nie mów nigdy”. Życie płata różne figle i na pewno nie raz mnie zaskoczy.

A wasza praca sprawia Wam przyjemność czy żyjecie od weekendu do weekendu? Chcielibyście wykonywać zawód influenser?


Leave a Reply