Kabel lightning z Aliexpress za 1,94 zł – TEST

Jakiś czas temu wpadła mi tania oferta na Aliexpress kabla ze złączem lightning za 1,94 zł. Pomyślałem sobie – „To nie może działać” i zamówiłem 1 szt – 1 m. i 1 szt – 2 m. za 4,08 zł. Dla porównania oryginalny kabel lightning o długości 1 m. w sklepie Apple kosztuje 99 zł – klik, a 2 m – 169 zł – klik

Oto dowód:

Akurat trafiłem na promocję ponieważ w aktualnej ofercie kable kosztują odpowiednio 3, 99 zł – 1 m oraz 5,02 zł – 2 m. Poczekałem cierpliwie na przesyłkę około trzech tygodni i postanowiłem napisać krótką recenzję po około dwóch tygodniach używania.

Pudełko wygląda jak oryginalne tylko brakuje mu logo Apple. Można odnieść wrażenie, że produkowany jest w tej samej fabryce tylko na jednych pudełkach są drukowane oznaczenia Apple, a na innych nie. Sposób pakowanie również jest identyczny jak w oryginalnym produkcie. Przypadek? Nie sądzę. Niestety dla porównania nie mam oryginału.

Nie zdziwiło mnie, że kabel ładuje natomiast byłem ciekawy czy można dzięki niemu synchronizować iPhone z komputerem. Po podłączeniu telefonu z komputerem jak najbardziej wszystko działa i można przesyłać pliki czyli posiada certyfikat Apple. Kabel wygląda identycznie jak oryginał. Pokazałem oba kable kilku osobom i nie były w stanie rozróżnić który to oryginał, a który to podróba za 1,94 zł.

Oryginalne kable Apple nie są długowieczne o czym już nie raz przekonałem się, więc czy warto płacić 99 zł? Moim zdaniem nie, ponieważ za niecałe 2 zł, ok w aktualnej ofercie 4, 5 zł mamy taki sam produkt tylko musimy poczekać dłużej na przesyłkę. Generalnie polecam zakupić produkt z linka z początku wpisu, a resztę wydać na ciekawsze rzeczy jak przewód do ładowania naszego iPhone, iPada czy co tam mamy.

Leave a Reply