Przerwa od Instagrama

Pewnie duża większość z Was trafiła tutaj z mojego konta na Instagramie pod nazwą bart_trenuje. Historię powstania tego konta opisywałem już na poprzednim blogu, ale z racji tego, że tamten blog to już historia postanowiłem opisać ta historię jeszcze raz.

W internetach działam już jakiś czas pod nazwą bart_moto. Jeździłem na motocyklu i nagrywałem filmiki z jazdy na kanał na YouTube oraz prowadziłem związane z nim social media takie jak fanpage oraz instagram. Były też różne blogi, ale po jakimś czasie zawsze je olewałem i kasowałem z powodu braku wyświetleń.


Kilka lat temu kiedy postanowiłem odmienić swoje życie i przestać tyć tylko się ruszać zacząłem wstawiać posty z moich osiągnięć biegowych na insta. Biegałem prawie codziennie i regularnie wrzucałem fotki. Obserwowałem coraz więcej osób związanych z bieganiem i z siłownią, coraz mniej z motocyklami i tak pewnego dnia po jeździe na rolkach powstał spontaniczny pomysł stworzenia konta na Instagramie związanego ze sportem tak analogicznie do nazwy bart_moto powstał profil bart_trenuje. Zacząłem wstawiać zdjęcia związane z aktywnością. Od biegania po rower przez suplementy oraz z czasem posty z wyjazdów weekendowych czy wakacyjnych. Na początku nie wstawiałem zdjęć twarzy, ale z czasem i to się zmieniło. Ilość followersów powoli rosła i rosła, a ja zacząłem coraz bardziej w ten świat wsiąkać.


Kiedy instagram wprowadził opcje komunikatora zacząłem coraz lepiej poznawać moich obserwatorów już nie tylko przez posty jak i również w wiadomościach prywatnych. Uzależniłem się od tej aplikacji. Może nie tyle od samej aplikacji jak od ludzi z którymi mam kontakt przez insta. Czy to złe? Nie sądzę. To znak czasów. Kiedy prawdziwi znajomi są zajęci karierą, dziećmi i innymi hobby siłą rzeczy szuka się ludzi którzy mają taką samą zajawkę. Dla mnie tą zajawką jest sport i fotografia. I właśnie takich ludzi podzielających moje zainteresowania spotkałem na insta.
Kilka z tych internetowych znajomości udało przenieść poza insta i poznać osobiście. Utrzymujemy ze sobą kontakt cały czas. Na pewno jeszcze kilka osób uda mi się poznać przez tą aplikację. Wszystkie te osoby są to po prostu świetni ludzie mający te same pasje co ja i dzielą się nimi w ten sam sposób co ja.

Udało mi się do tej pory zebrać w okół mojej osoby 874 obserwujących co dla mnie jest prawdziwym sukcesem. Ja zwykły chłopak z Pragi który wstawia zdjęcia z siłowni, roweru, biegania i czasem z podróży zebrał w okół siebie tyle osób i co do jednej są to świetne osoby które potrafią dać kopa jeśli jest taka potrzeba i z mojej strony mogą liczyć również na to samo.

Teraz postanowiłem zrobić sobie miesiąc przerwy od insta i wrócić w trochę innej formie.

4 komentarze

  • Agusiak

    Bartuś słuchaj siebie i ufaj sobie…..jeśli potrzebujesz przerwy to zrób, tak też czasami trzeba żeby wrócić z inną energią i spojrzenie😊 ważne żeby to było dobre dla Ciebie 🤗🤗🤗

    • bart

      Czasem Aguś trzeba odpocząć i ja właśnie takiego czasu potrzebuje. Oczywiście będę cały czas na insta tylko trochę mniej jak zwykle.

Leave a Reply