Dlaczego ludzie hejtują Apple?

Używam produktów Apple już kilka lat. Zaczynałem od iPhone 4, a później co jakiś czas robiłem upgrade na coraz nowsze produkty. Dziś posiadam iPhona XR, iPhona 6, iPada 2 generacji oraz AppleTV. iPad już ledwo żyje, ale kupiłem go w 2012 roku i cały czas jest używany. Teraz głownie przez moją mamę do grania w Candy Crush Saga. Ze wszystkich jestem bardzo zadowolony.

Nie jestem żadnym fanboyem Apple, ani hejterem Androida. W międzyczasie posiadałem kilka telefonów z systemem od Google, i zawsze, ale to zawsze coś mi nie działało, po jakimś czasie telefon się zamulał jakby działał na 50% swojej początkowej mocy obliczeniowej.

Można napisać, że produkty Apple są drogie. Tak są. Cena czyni je trochę ekskluzywnymi i nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Można mieć opinie, że są ograniczone, że Android ma więcej możliwości modyfikowania albo, że jest mniej aplikacji w AppStore.

Dla mnie telefon ma działać szybko i niezawodnie, ma robić ładne zdjęcia i ma wytrzymać co najmniej 1 dzień na baterii i być prosty w obsłudze. Nie potrzebuje zmieniać systemu, czy instalować aplikacji spoza sklepu ponieważ wszystkie aplikacje jakie potrzebuje mam w AppStore. Nawet jak niektóre są płatne to przecież ktoś spędził czas żeby je zaprojektować i napisać i należy mu się zarobek. Do tego wszystkie aplikacje w sklepie Apple są certyfikowane i nie ma szans na trafienie jakiegoś syfu który uszkodzi telefon, albo będzie miał miliard reklam. Oczywiście, w aplikacjach na system Apple są reklamy, ale nie są tak agresywne jak te na Androida.

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule wpisu „Dlaczego ludzie hejtują Apple?”. Bo nigdy nie używali i nie mieli w rękach produktów tej firmy. One po prostu działają szybko i stabilnie. Urządzeń z systemem iOS jest kilkanaście, a na Androidzie jest tysiące i ciężko dostosować jeden system pod tysiące urządzeń.

A po drugie nie wszystkich jest na nie stać. Sam nie jestem milionerem i często kupuję iPhony na raty, ale przez lata używania wiem, że on mnie nie zawiedzie i jest warty każdej wydanej złotówki.

4 komentarze

 • Ania

  Myślę, że to kwestia gustu i upodobania.
  Dla mnie nie ma znaczenia czy to apple czy android. Mam ulubiona markę telefonu i jej się trzyma, z czystej zasady że mi się podoba, że ma funkcję które są mi potrzebne i do których jestem przyzwyczajona. . Syn nieraz namawiał mnie na apple, jednak póki co się nie zdecydowałam. Dlaczego ? nie wiem, może jestem wygodna i lubię już znane mi rzeczy ????

  • bart

   Pewnie, że tak. Mamy całe mnóstwo marek do wyboru. Ja napisałem jakie są moje odczucia i doświadczenia. Nie mówię, że nigdy nie przesiądę się na Androida. Na przykład podoba mi się nowy samsung Note tylko cena mniej ;). Spróbuj kiedyś jabłka. Chociażby żeby wyrobić sobie zdanie. Chyba w filmie „Rejs” był taki tekst, że „lubimy te piosenki które już znamy”. Podobnie z telefonami. Jak się przyzwyczaimy to ciężko zmienić.

 • Ania

  Dokładnie tak jak mówisz. Teraz będę miała możliwość przetestować apple ( ale z przymusu bo swój telefon oddaje do przeglądu). W prawdzie nie będzie to nowy apple ale zobaczymy.
  ja uwielbiam Note. mam Note 9 i kusi mnie 10 ale tak jak mówisz cena powala. Ale w końcu trzeba spełniać marzenia :):):) wiec kto wie , może za jakiś czas…
  pozdrowionka
  gym_ania 🙂

  • bart

   Dla każdego coś dobrego. Ja generalnie nie lubię Androida, bo zawsze miałem z nim jakieś problemy, a miałem dość dobre telefony. Z drugiej strony było to już kilka lat temu, więc i Android dokonał dużego postępu. Jak widzę reklamy Note 10 to kusi 😉 Trochę pewnie duży. Póki co zostaję przy moim czerwonym XR, ale nigdy nie mów nigdy. 🙂 Marzenia są po to żeby je spełniać. Jakieś raty 0% i masz ;).

Leave a Reply