Android mnie troluje

Kilka dni temu zakupiłem dla mojej rodzicielki telefon na nielubianym przeze mnie systemie Android. Wybór padł na Motorole Moto G7 Power. Czysty Android, długie wsparcie aktualizacji systemu oraz duża bateria i dość niezły aparat. Dla 68 letniej babci parametry aż nadto. Nigdy urządzenia z tym systemem nie były dla mnie przyjazne ale o tym w innym wpisie.

Wszystko pięknie skonfigurowałem, zainstalowałem aktualizację systemu, kontakty się przegrały z konta gMail, aż do moment gdy chciałem zaktualizować aplikacje. Okazał mi się komunikat o treści „Czekam na pobieranie”.

Cierpliwie poczekałem 15 minut nic, 20 minut dalej to samo. Reset urządzenia. Pytam wujka Google co robić? Piszą żeby wyczyścić dane aplikacji. Dane wyczyszczone. Kolejny reset, usunięcie konta Google, ponowne dodanie konta Google. Dalej to samo. Moja cierpliwość została wyczerpana. Przywrócenie Motoroli do ustawień fabrycznych. Ponowna konfiguracja. Alleluja! Udało się! Po ponownej konfiguracji telefonu wszystko zaczęło działać jak należy i aktualizacje aplikacji zostały pobrane poprawnie.

Nowy sprzęt świeżo wyjęty z pudełka. Ktoś mi powie dlaczego tak się dzieje? Zawsze Android mnie troluje i zawsze coś mi nie działa jak należy.

Leave a Reply